قبلقبل Go to previous topic
بعدبعد Go to next topic
آخرین پست 12-خرداد-1400 05:26 ب.ظ توسط  amirhoj hoj
مسابقه شماره 4
 22 پاسخ ها
ترتیب:
شما مجاز به پاسخ به این پست نیستید.
صفحه 3 از 5 << < 12345 > >>
نویسنده پیام ها
لیلی سهم
کاربر جدید
کاربر جدید

--
23-خرداد-1395 07:45 ب.ظ
باسلام
هرکسی برای استفاده عطر دو دسته دلیل داره.یسری از این دلایل به خود شخص مصرف کننده برمیگرده،مثل احساس لذت از رایحه خوش یک عطر،احساس آرامش،افزایش اعتمادبنفس و...یک دسته هم به سایرین برمیگرده،خانواده،دوستان،همکاران و حتی افراد غریبه که در طول روز باهاشون برخورد داریم،عطر ما رو استشمام میکنن وتحت تاثیرش قرار میگیرند
بنظر من هردوی این موارد مهم هستن و باید هردو رو مدنظر قرار داد.نه انتخاب و استفاده از عطر صرفاً برای خوشایند دیگران درست هست و نه بی اهمیت شمردن اطرافیان
اینکه چرا باید درطول تابستان و درکل در روزهای گرم سال از عطر خنک استفاده بشه هم یکسری دلایل شخصی داره که در هرشخص بعضیا یا تمامشون صادق هستن
۱.احساس شادابی
عطرهای خنک باطراوت و شاداب و به اصطلاح فرش هستن و باعث سرحال آمدن و احساس سبکی و تازگی شخص مصرف کننده و دور شدنش از کسالت و رخوت ناشی از گرما میشن
۲.احساس تمیزی
درطول روزهای گرم تعرق بیشتر هست.اکثر عطرهای خنک رایحه تمیزی دارند و ضمن جلوگیری از بوی بد بدن و لباس،باعث میشن شخص احساس تمیزی کنه،حسی ک گویا همون لحظه استحمام کرده
۳.جذابیت خنکی در گرما
گرم بودن هوا باعث میشه آدم بی اختیار جذب چیزهای سرد و خنک بشه.علاوه بر عطر،این تمایل در مورد غذاها و نوشیدنی ها،لباسها و محیط های خنک هم صادق هست.عطرهای خنک میتونن مثل یک نوشیدنی خنک، گرمای هوا رو قابل تحمل کنند و برای شخص،گوارا و دلپذیر باشند
۴.ترکیبات مناسب فصل
عطرهای خیلی گرم و خیلی شیرین،مناسب دمای خنک هستند و میتونند در هوای گرم،باعث سردرد،کلافگی و حتی آلرژی بشن،ضمن اینکه رایحه اونها گاهی در محیط گرم جوری تغییر میکنه ک متفاوت با پاییز و زمستان بنظر میرسه و میتونه تند،غلیظ،چسبنده و درمجموع آزاردهنده و ناخوشایند بنظر برسه
۵.حس به روز بودن
همه ما بی اختیار دوس داریم به روز باشیم.مثلا در بهار گاهی هوا معتدل هست،گرم نیست ولی باز هم پوشیدن یک ژاکت کاموا به ما حس خوبی نمیده،هر فصل مقتضیات خودش رو داره و تبعیت از اون لذت‌بخش و جذابه،مثلا خود من با شروع بهار بیشتر جذب عطرهای گلی و سبز میشم،با شروع تابستون عطرهای مرکباتی،عطرهایی ک رایحه میوه های استوایی و یا تابستانی داشته باشن و یا آکواتیک و یادآور دریا و تفریحات تابستانی باشن جذابتر میشن

تمام این دلایل مربوط به خود شخص مصرف کننده هستن هرچند اطرافیان هم میتونن از این مزیت ها بهره مند بشن،ولی عده ای هم هستن که به اکثر عطرهای خنک علاقه ای ندارند و ابراز می کنند که عطرهای گرم محبوبشون رو به عطرهای خنک ترجیح میدن،اینجا هست ک دلایل مربوط به سایرین موضوعیت پیدا میکنه.انسان موجودی اجتماعی هست و عطر هرکس،علاوه بر خودش،مخاطبین دیگه ای هم داره.هیچکس دوست نداره که موجب سردرد و احساس خفگی اطرافیانش بشه و یا از دیگران بازخوردهای منفی راجع به عطرش دریافت کنه،خیلیا حتی اگر بازخوردی نشون ندن ولی در برخورد با عطر گرم ما،در محیط گرم کلافه و مشمئز میشن و در انتظار دور شدن از محیطی که ما در اون هستیم بی قراری میکنن،این عین خودخواهی هست
در نتیجه به نظر من حتی اگه به عطرهای گرم علاقه داریم،در ماهه‌ای گرم میتونیم اونها رو در خلوت خودمون
استفاده کنیم و در جمع سراغ عطرهای خنک و یا لااقل عطرهای معتدل ملایمتر و با پخش کمتر بریم
بشخصه برای روایت،شدیدا فصل بندی قایل هستم و مطمئنم امروزه عطرها آنقدر متنوع و مختلف هستند که در بین انواع عطرهای خنک(مرکباتی، آکواتیک،گلی،چوبی،میوه ای،پودری و....)مسلما باب طبع هرکسی پیدا میشه
چند نمونه از عطرهای تابستانی یا بهاره مورد علاقم:
Boucheron quatre
Amouage honour
Lanvin romeur2 rose
Elie saab l'eau couture
Hermes le Jardin de monsieur li
محسن کریمی
کاربر جدید
کاربر جدید

--
23-خرداد-1395 07:45 ب.ظ
عطرهای خنک ایجاد طراوت و شادابی ایجاد میکنند و در نتیجه تابستان را قابل تحملتر اما عطرهای گرم در تابستان با حجم بوی زیادی که ایجاد می کنند اذیت کننده اند. البته من به شخصه با اکثریت عطرهای گرم مشکل دارم و دوستشون ندارم. به همین خاطر در تمام سال از عطرهای سرد و یا حداکثر ملایم استفاده می کنم
1-Tokyo Bloom The Different Company
2-Bleu de Chanel
3-Aqva Pour Homme Bvlgari
4-Acqua di parma Blue Mediterraneo
5-Cool Water Davidoff
6-Clinique Happy

امید نعمتی
کاربر جدید
کاربر جدید

--
24-خرداد-1395 10:28 ق.ظ
سلام خدمت همه ی دوستان شقایقی.
شاید بهتر باشه که با این سوال شروع کنم نوشتم رو که ،در تابستان از چه نوع عطری استفاده کنیم؟
خب همونطور که تمام شما عزیزان میدونید،تقریبا هر فصل عطرای مخصوص به خودش رو داره که بهتره اون سبک از عطرها توی فصل مربوطه استفاده بشه.
یک عطر خوب میتونه وجه تمایز شما با بقیه افراد باشه و همینطور میتونه به خوبی شخصیت شما رو برای دیگران شرح بده.
در تابستان بوی عطر ها بیشتر به مشام میرسه و دلیل این هم (دلایل متعددی داره) این هست که به خاطر گرمای هوا ،فعالیت مولکول های سازنده ی عطر شما بیشتر میشه و در نتیجه قدرت پخش عطر شما برای لحظاتی فوق العاده میشه و بعد از اون کاملا ضعیف میشه و به این صورت هست که عطرها در تابستان خیلی زود محو میشن.
یک دلیل دیگه هم که توی تابستون بوی عطر بیشتر به مشام شما میرسه این هست که افراد برای محو کردن بوی عرق خودشون به لباس ها و پوست خودشون عطر زیادی میزنن .(این کار یک فاجعه هست،ترکیب بوی عرق و بوی عطر...)
البته همونطور که توی اول متن نوشتم ،هر عطری رو نباید در تابستان استفاده کرد.بهتر است که در تابستان سراغ عطرهایی بریم که تداعی کننده بوی باران و بوی شاخ و برگ درختان و شکوفه های پرتقال باشند(نظر شخصی).
نکته ی مهم در استفاده از این رایحه های خنک در تابستان این است که باعث رفع خساگی و باز شدن ذهن شما خواهند شد.همونطور که در روزهای گرم تابستان یک دوش خنک بسیار دلچسب میتونه باشه ،استفاده از عطر هایی که سرشار از انرژی و خنکی هستند هم حال و هوای شما رو تغییر خواهد داد.
در نهایت فراموش نکنید که طبق نظر روانشناسان بوهایی که از اطراف به مشام میرسند،مهم ترین عامل تداعی کننده خاطرات هستن،پس تا میتونید توی انتخاب عطر خودتون دقت کنید تا خاطرات خوبی رو از خودتون توی ذهن اطرافیان به جا بزارید.
خوشبو و سبز باشید.
امید نعمتی
کاربر جدید
کاربر جدید

--
24-خرداد-1395 10:32 ق.ظ
عذر میخوام ،فراموش کردم نام عطر ها رو بنویسم.
Acqua di Gio Profumo
L'Eau d'Issey Pour Homme Yuzu
Dunhill Pure
Bvlgari Man Extreme
Acqua di Gio Essenza
Chrome Legend
L'eau Par Kenzo for Men
مازیار بهروز
کاربر جدید
کاربر جدید

--
25-خرداد-1395 03:36 ب.ظ
عرض ادب
بویایی یکی از حواس پنجگانه و اعجاب انگیز ترین این حواس است، حسی که نبود یا حتی خلل در آن، عملکرد هر چهار حس دیگر را تحت تاثیر قرار می دهد، در حالیکه حتی فقدان هر چهار حس دیگر بویایی را قویتر می کند (شنوایی هم تا حدودی اینطور است.) ... حسی که قادر است تمام عیار، تمام ادراکات سایر حواس را حتی بهتر از واقعیتشان تداعی و تصویر کند ... حسی که خاطرات را حک می کند ... تا ابد ... بوی تند، بوی گرم، بوی شیرین، بوی نیش، بوی پودری و ... و ... و ... تنوع بینظیر و بی پایانی که محصول هیچ یک از حواس نیست مگر بویایی ...
احساس آدمی و درکش از محیط که از آرامش محض تا حد انزجار متغیر است، تابع مستقیمی ست ازادراک این پنج حس، مثل درک سرما و گرما، انواع مزه ها، زبری و نرمی، تصاویر و صداها، انواع بو ها و ... خوب با این وجود منطقی به نظر می رسد که در فصل های گرم برای القاء حس خنکی و طراوت و مطلوب تر کردن شرایط و تاثیر محیط، عطر های خنک انتخاب مناسب تری باشند و برای فصل های سرد هم عطر های گرم، اما بنده این تفسیر را "اشتباه مصطلح" تعبیر می کنم! ... غلط نیست اما گزاره صحیح هم نیست ...
اگر دست خود را از درون آب گرم به آب ولرم وارد کنید احساس سرما می کنید ... اگر پس از نوشیدن یک لیوان آب تگری کمی آب خنک بنوشید احساس می کنید آب گرم است ... اگر پس از خوردن یک کیک شکلاتی پرملات یک حبه قند روی زبان خود بگذارید شیرینی آنرا حس نمی کنید ... اگر از جایی پر سرو صدا وارد مکانی ساکت شوید احساس آرامش می کنید اما سکوت طولانی مدت شکنجه است ... ادراک حواس انسان تابع شرایط محیطی است و این شرایط در هر زمان و موقعیتی متفاوتند ... نکته جالب دیگر اینست که در فصل های گرم ما بیشتر زمان خود را در محل یا مکانی خنک سپری می کنیم حتی زمانی که داخل اتومبیل هستیم و در فصل های سرد هم همینطور در مکان های گرم ...
یک عطر تمام عیار، در هر شرایطی، فرقی نمی کند کدام فصل، تصاویری لذت بخش، متفاوت و خاطره انگیز تصویر می کند... چه خنک باشد و چه گرم ... مثل خوردن بستنی توت فرنگی با خامه روی مبل راحتی کنار شومینه وسط چله زمستان ... یا یک فنجان قهوه داغ و غلیظ پشت میز کار زیر کولر گازی، سر ظهر تابستان ... یا تصویری از اردیبهشت شیراز وقتی پاییز ولیعصر را قدم می زنید ... و ... و ...
نکته این که اگر بازخورد دیگران را به لذتی که خودتان از عطر می برید ارجح می دانید بهتر است دیدگاه بنده را نادیده بگیرید!
یکی از عطرهایی که بنده از ابتدای شروع فصل گرما تا کنون بیشتر استفاده کرده و از آنها لذت برده ام Chergui بوده و جالب اینکه لذتش با آنچه که در فصل سرد تجربه کرده بودم متفاوت است!
بیشترشون جدید نیستن ولی خوب خاطره قدیمیش ناب تره :
For Men : Aventus , Dunhill Edition , Kenzo Jungle , Calvin Klein CK2
For Women : Amazone Light , Chanel N°19 , Armani Si , YSL Y
شما مجاز به پاسخ به این پست نیستید.
صفحه 3 از 5 << < 12345 > >>