رزین‌ها و موم‌ها

RESINS AND BALSAMS

مواد خامی که در زیر چتر رزین‌ها و صمغ‌ها قرار می‌گیرند جزء قدیمی‌ترین ترکیبات عطرسازی هستند که معمولاً پایه خانواده عطرهای شرقی را تشکیل می‌دهند.

این گروه با توجه به خواص عطری متفاوتی که دارند در گروه‌های متفاوت بویایی طبقه‌بندی می‌شوند. رایحه صمغ‌های نرم که شامل وانیل، بنزوئین صمغ پرو (نوعی صمغ که از گیاهی بومی امریکایی مرکزی به نام Myroxylon Pereirae به دست می‌آید)، صمغ تولو (Tolu) بسیار شبیه صمغ پرو است ولی رایحه‌ای شیرین‌تر و تازه‌تر دارد. این صمغ‌ها دارای روایحی ملایم هستند ولی در عین حال متمایز و قابل تشخیص هستند، باعث تثبیت و ماندگاری روایح گلی می‌شوند و اگر در مقیاس زیاد مورد استفاده قرار گیرند در کنار عصاره‌های گلی، تولید روایحی نیمه شرقی می‌کنند.

صمغ رزین‌ها شامل: اوپوپوناکس، صمغ کندر، صمغ درخت مر، صمغ درخت غان، صمغ لامی و صمغ گیاه حسن لبه هستند. این مواد باعث ماندگاری و پخش بو در ترکیبات معطر می‌شوند و خاصیتی اصیل به آن‌ها می‌دهند و چون همگی از پوست درختان استخراج می‌شوند و در ابتدا فرمی کریستالی دارند (که می‌توان آن ها را به اشک تشبیه کرد) ترکیبات بسیار خوبی با رایحه‌های چوبی تشکیل می‌دهند.

 

خرید عطر با رایحه دلخواه