رایحه شیرینی‌ها و خوراکی‌ها

SWEETS AND GOURMAND SMELLS

این گروه از رایحه‌ها از زمان ظهور چند برابر شده‌اند و عطرهای Gourmand را به وجود آورده‌اند که زیرگروهی از عطرهای شرقی هستند و در دهه‌های 1990 و 2000 میلادی ظهور کرده‌اند در ساخت این عطرها استفاده زیادی از نت وانیل می‌شود و بوهای خوارکی به ویژه شیرینی‌ها و دسرها را به یاد ما می‌آورند بوهایی مانند: شکلات ساده، خامه تازه و وانیل و نیز ترکیبات پیچیده‌تری مانند: مکارون، کرم بروله، کاپ کیک و نان بادامی.

اولین عطر Gourmand موفقیت‌آمیز عطر Angel در 1992 به بازار عرضه شد و رایحه‌ای کاراملی شکلاتی داشت و در ساخت آن از اتیل مالتول (که رایحه پشمک و شکر کاراملی دارد)، پچولی طبیعی (که رایحه کاکائویی به آن می‌داد) در کنار اتیل وانیلین صنعتی استاندارد استفاده شده است. تولید این عطر برای برند تجاری mugler موفقیت زیادی به همراه داشت، استفاده از روایح دسرها در عطرها رونق گرفت و این گروه از روایح تبدیل به یکی از مهم‌ترین گروه‌ها در صنعت عطرسازی شد.

همان‌طور که برخی از مواد و ترکیبات طبیعی دارای رایحه‌های شیرینی و خوارکی هستند، بسیاری از این نت‌ها از طریق ترکیبات خلاقانه‌ای از مواد طبیعی و مصنوعی تهیه می‌شوند.

 

خرید عطر با رایحه دلخواه