بهترین عطر مناسب هدیه دادن
سهیل صمدی

بهترین عطر مناسب هدیه دادن

 

بهترین عطر مناسب هدیه دادن

ممکن است که خیلی اتفاق افتاده باشد که بخواهیم برای مناسبتی و برای شخصی هدیه ای بگیریم ولی دچار شک شویم که آیا این هدیه مناسب است یا خیر؟! و شاید در آخر هم نتوانیم تصمیمی قاطع بگیریم و به همان انتخاب های تکراری بسنده کنیم. موارد زیادی برای هدیه دادن به عزیزانمان وجود دارند، ولی عطر یکی از بهترین انتخاب ها برای هدیه دادن است. همیشه خاص و دوست داشتنی است و اکثر افراد از گرفتن آن خوشحال می شوند. اگر می خواهید درباره بهترین عطر مناسب هدیه دادن بیشتر بدانید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

عطرها هدیه های گران بهایی هستند که همیشه در خاطر افراد می مانند. کاربرد زیادی دارند و مورد استقبال برای افراد مختلف با روحیات گوناگون است. با هدیه دادن عطر به دوستانمان می توانیم علاقه واقعی خودمان به آن ها را نشان دهیم. اما مورد مهم و شاید کمی پیچیده انتخاب بهترین عطر مناسب هدیه دادن است. در ادامه نکاتی که در خرید عطر مناسب هدیه دادن باید بدانیم را بیان می کنیم.

نحوه خرید عطر هدیه

برای خرید عطر مسائل و موارد مختلفی مطرح می شود. از مهمترین سوال ها از خودتان این است که چه بودجه ای برای خرید عطر در نظر گرفته اید؟

سوال بعدی این است که برای شخص مورد نظرمان بهتر است چه عطری را تهیه کنیم که مناسب روحیات و شخصیت او باشد؟

برای پاسخ به این سوالات در  ادامه با اصول هدیه دادن عطر بیشتر آشنا می شویم. همچنین برای شما خواهیم گفت که چه رایحه ای را برای انتخاب بهترین عطر مناسب هدیه دادن در نظر بگیرید.

عطر بهترین هدیه

همیشه در خرید یک هدیه، سلیقه، نیازها و علائق فرد را در نظر می گیریم. مثلا ابتدا فکر می کنید که آن فرد به چه چیزهایی نیاز دارد. مثلا ساعت دوست دارد، کفش و یا ممکن است که به یک کیف احتیاج داشته باشد. بر طرف کردن یک نیاز ار مواردی است که در هنگام خرید یک هدیه به آن فکر می کنیم.

اما گاهی می شود که از نیازهای فرد چیزی به ذهنتان نمی رسد و یا اصلا آن فرد نیاز به هیچ چیزی ندارد و تقریبا همه چیز دارد. پس خرید هدیه شما ممکن است بی معنی باشد واصلا به آن احتیاجی نداشته باشد. در این صورت انتخاب یک عطر می تواند گزینه خوبی باشد. با بهترین عطر مناسب هدیه دادن می توانید نیت خوب خود را به دوستانتان نشان دهید.

بهترین عطر مناسب هدیه دادن با هر بودجه ای

شما با توجه به بودجه ای که برای هدیه دادن در نظر گرفته اید می توانید عطری مناسب هدیه دادن را تهیه کنید. این بودجه هم به وضعیت مالی شما بستگی دارد و هم به ارزش فردی که برایش هدیه می خرید.

هر چه قدر آن شخص برایتان عزیزتر باشد، قطعا بیشتر هزینه خواهید کرد. در کل چه با بودجه ای کم و چه زیاد می توان بهترین عطر را برای هدیه دادن انتخاب کنید.

انتخاب رایحه بهترین عطر مناسب هدیه دادن

برای انتخاب رایحه عطر توجه به روحیات و شخصیت فرد خیلی می تواند به شما کمک کند تا خرید مناسبی را داشته باشید. خوب است برای انتخاب رایحه مناسب به نقش عطر در زندگی آن فرد دقت کنیم. بهتر است به این مورد دقت کنید که آیا با خرید عطر می خواهید، به جنبه هایی از شخصیت فرد در زندگی تاکید داشته باشید و یا اینکه در نظرتان این است تا الهام بخش او باشید و اعتماد به نفس و افکاری خوب را در او تقویت نمایید.

خیلی خوب است که رایحه ای را که  انتخاب می کنید، لوکس و تاثیر گذار باشد. می توانید از عطرهای مشهور با برندهای معروف انتخاب کنید. البته که این عطر ها قیمت بالایی دارند.

اصول و قوانین در خرید عطر هدیه

 • دقت به ارتباط شما با فرد هدیه گیرنده
 • توجه به شخصیت هدیه گیرنده
 • توجه به زمان هدیه دادن
 • علاقه فرد گیرنده هدیه به خوراکی ها
 • دقت به ظاهر روزانه فرد هدیه گیرنده
 • توجه به حساسیت های فردی فرد.

عطر هدیه ای شخصی

هنگام خرید عطر حتما باید به شخصی فکر کنید که قرار است به او هدیه دهید. یعنی یک عطر مناسب هدیه دادن نمی تواند اتفاقی باشد و اینکه شما بدون هیج پیش زمینه ای یک عطر را از قفسه فروشگاه بردارید. شما باید عطری را انتخاب کنید که مناسب هدیه دادن باشد. همین موارد است که هدیه دادن عطر، تبدیل به بهترین گزینه های خرید کادو می شود.  

انتقال حس خوب و شادی با هدیه دادن عطر

وقتی که درب عطرمان را باز می کنیم و آن را استشمام می کنیم، حس خوبی به ما دست می دهد. حسی همراه با آرامش و شادی خاصی در درونمان ایجاد می شود. پس وقتی عطر محبوب کسی را به او هدیه می کنیم، همین حس در او ایجاد می شود. انتقال حس خوب در هدیه دادن عطر، از مهم ترین دلایلی است که عطر ها را به عنوان بهترین و مناسب ترین هدیه می شناسند.

بسته بندی زیبای عطر ها

جدا از اینکه عطر ها به دلیل داشتن رایحه های خوب و دل انگیز محبوب هستند، آن ها جعبه های شیک و چشم گیری را دارند. شکل جذاب جعبه و بطری عطرها آن ها را در چشم اشخاص به هدیه ای خاص تبدیل می کند. حتی بسیاری افراد پس از تمام شدن عطر، جعبه آن را نگه می دارند. جعبه زیبایی که عطرها دارند، مورد کادو پیچ کردن را هم منتفی می کنند. 

نیاز افراد به عطر جدید

خاصیت عطر این است که هیچ وقت تکراری نمی شود. حتی اگر فردی عطرهای زیادی هم داشته باشد، باز با هدیه گرفتن یک عطر جدید بسیار خوشحال می شود. حتی اگر عطری درجه یک و خاص هم نباشد آن را برای استفاده روزانه نیاز دارد و می تواند کامل کننده مجموعه عطرهای شخص باشد.

پس می توان گفت که بهترین عطر مناسب هدیه دادن با هر انتخابی که باشد استفاده می شود و حتما کاربردی است. عطر بهترین هدیه است که هر فردی با دریافت آن خوشحال می شود.

سوالات متداول بهترین عطر مناسب هدیه دادن

 • منظور از دقت به حساسیت های فردی در انتخاب عطر چیست؟
  ممکن است شخصی به بعضی از رایحه ها حساسیت داشته باشد. مثلا با بو کردن آن عطر در فرد ایجاد سر درد، عطسه و یا سرفه بشود.
 • ظاهر روزانه فرد چه ارتباطی می تواند به خرید عطر مناسب هدیه دادن داشته باشد؟
  |مثلا دقت داشته باشد که فرد بیشتر لباس های رسمی می پوشد و یا از جین و لباس های اسپرت استفاده می کند. خوب، بالطبع افرادی که لباس های رسمی و شیک را بیشتر استفاده کرده و بر تن می کنند، عطرهایی با رایحه تند و تیز را بیشتر دوست دارند.
 • توجه به زمان هدیه دادن در انتخاب عطر چه تاثیری در انتخاب درست دارد؟
  شما باید به این مورد دقت کنید که آیا فرد عطر را برای روز می خواهد یا استفاده شب. معمولا عطرهایی که برای استفاده روزانه هستند، دارای بو و عطر ملایمی هستند.

 

 

 

  

 

 

 

مطلب قبلی عطر ضد استرس و آرام بخش
مطلب بعدی خصوصیات عطر گرم و شیرین
Print
0 رتبه بندی این مطلب:
5.0
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته