قبلقبل Go to previous topic
بعدبعد Go to next topic
آخرین پست 07-مرداد-1395 10:11 ب.ظ توسط  مازیار بهروز
مسابقه شماره 6
 6 پاسخ ها
ترتیب:
شما مجاز به پاسخ به این پست نیستید.
صفحه 2 از 2 << < 12
نویسنده پیام ها
فریبا ح
کاربر جدید
کاربر جدید

--
06-مرداد-1395 04:48 ب.ظ
من فکر می کنم بجز Petigrain و Lemon tree که به طور مستقیم با مرکبات مرتبط هستند ، سایر نت های نام برده شده تنها گیاه یا درختچه هستن و جزء مرکبات به شمار نمیان ، و فقط بویی شبیه مرکبات دارند
خودم از اونجا که در خود سوال به کلمه "گل" هم اشاره شده بود ، در پاسخ در کنار Petigrain به بهار نارنج و نیرولی هم اشاره کردم (همه تحت یک مورد البته- چون از یک خانواده اند و در سایر منابع معتبر هم روایحشان مرکباتی ذکر شده)
اما اگه بخواییم طبق همین فرگرنتیکا روایحی که مرکباتی هستن و خودشون کمترین ربطی به مرکبات ندارن رو نام برد میشه این ها رو گفت : Lemon Balm - Lemon grass - Lemon verbena - Litsea Cubeba . و برای اینکه 5 تا شه petitgrain هم چون از برگ گرفته میشه (برگ درخت نارنج) اون رو هم میشه آورد
نمیدونم بقیه هم این رو اشتباه متوجه شدن یا نه؛ طوری که من در پاسخ سوال متوجه شدم ، انگار منظور از عبارت "نام 3 عطر که از این نت ها در آنها استفاده شده است" درواقع این بوده که 'برای هریک[b/] از پنج رایحه که نام می برید نام سه عطر که از آن رایحه در آنها استفاده شده است را بگویید'. اما برداشتی که من از عبارت داشتم بخاطر اینکه واضح نبود این بود که در آخر نام سه عطر که از اون روایح داخلشون موجود هست رو بنویسیم ،درحالیکه برای هر رایحه نام سه عطر خواسته شده بوده.
مازیار بهروز
کاربر جدید
کاربر جدید

--
07-مرداد-1395 10:11 ب.ظ
برداشت بنده هم از سوال در مورد تعداد عطرها شبیه خانم فریبا ح بود، اما در مورد نت ها هیچ یک از پاسخ های اعلام شده نت گیاهی نیستند، گرچه مجله اینترنتی فرگرنتیکا را نمی توان به عنوان مرجع ملاک قرار داد اما می توان گفت تقسیم بندی نت ها در این سایت درست اعلام شده و تمام نت های اعلام شده نت مرکباتی هستند با رایحه مرکباتی، با اینکه پاسخ بنده هم شامل شاهپسند و بادرنجوبه بود ولی این دو هم رایحه مرکباتی دارند و نت مرکباتی هستند Petitgrain هم گرچه ترجمه لغوی آن نارنج است، اما به روغن استخراج شده از برگ درخت پرتقال تلخ و پرتقال و نارنج اطلاق می شود، خلاصه اینکه این بحث مبحث جذابی بود مخصوصا اگر به "رایحه ای مشابه رایحه ی مرکبات" دقت کنید موضوع خیلی جالب می شود.
شما مجاز به پاسخ به این پست نیستید.
صفحه 2 از 2 << < 12